Барбадос - культура та історія

Барбадос

Наскільки легко розмовляти англійською на Барбадосі? Які барбадосці та коли на Барбадосі закриваються магазини?

Пошук житла в Барбадосі

Мова

Офіційна мова - англійська, але місцеві жителі розмовляють на власному діалекті під назвою баджан. До речі, слово bajan (іноді пишеться як baian), ви побачите на кожному кроці, і воно виражає будь-що барбадоське. Втім, під час розмови з туристом місцеві намагаються не використовувати діалект.

Міні-словничок з діалектом, що використовується:

- Hello - Marnin / How ya
- Де знаходиться...? - Де знаходиться...
- Можеш мені допомогти? - Можеш допомогти мамі?
- Скільки це коштує? - Скільки це коштує?
- Дякую. Дякую.

У будь-якому випадку, зі звичайною англійською мовою тут можна обійтися без проблем. Місцеві жителі, "баджани", дуже доброзичливі, і якщо ви не зрозуміли, вони терпляче повторять все 3 рази.

Люди

Населення острова на 93% складається з нащадків африканців, на 3% - європейців, на 3% - змішаної раси і на 1% - азіатів (індійців, китайців). Барбадос - розвинена країна Карибського басейну з розвиненим і відносно багатим суспільством.

Бідність більшою мірою живе лише в деяких частинах Бріджтауна, але ви не зустрінете класичних нетрів або відверто халупних містечок.

Населення Барбадосу становить близько 285 000 осіб, що робить острівну державу 22-ю найменшою країною у світі за чисельністю населення.

Баджани (тобто барбадосці) - дуже доброзичливі люди. Вони послужливі і терплячі з туристами, але не настирливі. Якщо ви не попросите, вони, як правило, ігнорують вас. Загалом, баджани дуже звикли до туристів, навіть у віддалених куточках острова.

Релігія

Понад 75% місцевого населення сповідують християнство, але вони поділяються на багато плюс-мінус рівних груп. Найбільші з них - англікани, п'ятидесятники, адвентисти сьомого дня, моравські брати і католики.

Близько 20% барбадосців є атеїстами, а решта 3% припадає на інші світові релігії.

Хоча баяни регулярно відвідують церкву, вони не особливо практикують свою віру зовні, і це не дуже впливає на їхнє повсякденне життя.

Свята

Свята на Барбадосі не мають особливого впливу на туристів. Офіси закриті на свята, але звичайні послуги, такі як магазини, ресторани, оренда автомобілів, туристичні пропозиції та автобуси працюють у звичайному режимі.

Загалом на Барбадосі є 11 державних свят:

 • Новий рік - 1 січня
 • День Еррола Барроу (річниця з дня народження першого прем'єр-міністра країни, який зробив значний внесок у здобуття незалежності від Великобританії) - 21 січня
 • Страсна п'ятниця (Великдень) - плаваюча дата
 • Великодній понеділок - плаваюча дата
 • День національних героїв - 28 квітня
 • День праці - 1 травня
 • Білий понеділок - плаваюча дата
 • День визволення - 1 серпня
 • День Кадумент (Цей день знаменує собою кульмінацію 6-тижневого фестивалю "Crop Over", під час якого закінчується сезон збору цукрової тростини. В останній день фестивалю (який називається "День Кадоменту") святкування завершується тим, що місцеві жителі виходять на вулиці в карнавальних барвистих костюмах, виготовлених переважно з пір'я, щоб відсвяткувати цьогорічний врожай. На місцевому сленгу Kadooment означає "велика вечірка" - 1-й понеділок серпня.
 • День незалежності - 30 листопада
 • Різдво - 25 грудня
 • День подарунків - 26 грудня

Історія в двох словах

Португальці були першими європейцями, які прибули на острів. Вони дали йому назву Барбадос (у перекладі - бородатий, що, очевидно, походить від фігових ліан, яких на острові багато). У 1625 році острів став британською колонією.

Англійці завезли на острів рабів з Африки, які обробляли цукрову тростину. Саме тому більшість населення і сьогодні є чорношкірими, оскільки раби становили переважну більшість населення протягом 2 сотень років.

Барбадос здобув незалежність 30 листопада 1966 року і став 3-ю країною у світі, яка прийняла парламентську демократію.

Культура

Найважливішою культурною подією року є вищезгаданий карнавальний парад Kadooment Day. Музика має тут давнє коріння. Ви почуєте r'n'b, реггі та хіти місцевої знаменитості Ріанни на кожному кроці.

Національний вид спорту - крикет, який був завезений на острів англійцями під час колонізації.

Найстарішими ремеслами на острові, безсумнівно, є виробництво місцевого рому Mount Gay, рибальство та сільське господарство (переважно цукрова тростина). На острові також є пивоварна промисловість, традиції якої налічують близько 60 років. Єдине місцеве пиво вариться тут Banks.

Туризм

Туризм домінує в місцевій економіці протягом багатьох років. Він поширений переважно на західному та південному узбережжі. Острів дуже популярний серед заможної клієнтури, а це означає, що якість обслуговування дуже висока.

Туристи прилітають на Барбадос в основному, щоб відвідати типові пляжі Карибського басейну. Кожен пляж трохи відрізняється, але їх об'єднує дрібний, чистий білий пісок, що омивається блакитним морем.

Пошук житла на Барбадосі

Послуги тут на такому ж рівні, як і в Європі чи Північній Америці, з, можливо, трохи меншим вибором ресторанів чи магазинів.

Супермаркети є на кожному курорті, але особливо на західному та південному узбережжі. Найкраще забезпечені товарами супермаркети Massy, які можна знайти в багатьох місцях. Невеликі продуктові магазини розкидані буквально на кожному кроці.

Ресторани знову ж таки є лише у найбільших селах, але в інших місцях ви без проблем зможете поїсти в місцевих кіосках та імпровізованих фаст-фудах.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".