Копенгаген - як найкраще подорожувати

Копенгаген

Не буде несподіванкою, якщо основною альтернативою для пересування Копенгагеном є велосипед. Велосипедистів тут більше, ніж водіїв. Втім, центр міста невеликий, тож якщо вам не потрібно добиратися з передмістя, щоб знайти житло, ви цілком можете пересуватися пішки під час вашого перебування.

Переглянути готелі в центрі Копенгагена

Крім того, ви можете скористатися громадським транспортом у вигляді метро, поїздів, автобусів та човнів.

Прогулянка пішки

Від парку розваг Тіволі через центр Індре Бай до "Русалоньки" можна дійти пішки приблизно за 45 хвилин. Це вже саме по собі говорить про те, що якщо у вас не болять ноги, ви можете відкрити для себе основні визначні пам'ятки за день, не використовуючи жодних засобів пересування.

Рух у центрі міста не надто щільний, тому прогулянки Копенгагеном безпечні та розслаблюючі.

Окрім вулиць, ви також прогулюватиметеся вздовж численних водних каналів, що робить прогулянку ще приємнішою.

Велосипед

Любителям їзди на велосипеді, а також звичайним туристам варто взяти велосипед напрокат у Данії. Це типова активність, яка налаштовує на данський ритм, а якщо вам потрібно дістатися до районів за межами головного центру, це також заощадить багато часу.

У Копенгагені легко взяти напрокат велосипед. Просто знайдіть одну з десятків велопарковок Donkey Republic, розташованих практично по всьому Копенгагену, створіть обліковий запис і просто візьміть велосипед.

Ви можете створити обліковий запис заздалегідь або на планшеті на велосипеді, який завжди є в комплекті. Ви також можете легко ввести функцію повернення велосипеда, і навігація спрямує вас до потрібного місця. Однак найпростіше користуватися мобільним додатком Donkey Republic (Google Play / App Store), через який ви реєструєтесь, оплачуєте та розблоковуєте велосипеди.

Велосипедна інфраструктура в Копенгагені - одна з найкращих у світі. Місто рівнинне, тому їзда на велосипеді не виснажлива.

Окремі велодоріжки є буквально на кожній вулиці в центрі та на виїздах з нього, і велосипедний рух у Копенгагені є беззаперечним пріоритетом.

Ціни в Ослячій республіці

Доступні як класичні велосипеди, так і електровелосипеди.

Однак ціни на них досить високі, і якщо ви часто подорожуєте на великі відстані, громадський транспорт є більш вигідним варіантом:

  • 15 хвилин - 18,50 датських крон
  • 30 хвилин - 26 датських крон
  • 1 година - 39 датських крон
  • 1 день - 180 датських крон

Громадський транспорт

Автобуси, метро, поїзди, а також водні пороми є частиною інтегрованої системи громадського транспорту. Це означає, що ви можете користуватися будь-яким видом транспорту в межах усього міста та передмістя за одним квитком.

Знайти оптимальний маршрут, розклад руху та іншу інформацію можна на офіційному сайті транспортного організатора DOT: dinoffentligetransport.dk/en

Квитки - ціни та де купити

Вартість проїзду залежить від кількості зон, в межах яких ви хочете подорожувати. Наприклад, від аеропорту до центру міста є три зони (4, 3 і 1), а в межах міста - максимум дві.

Загальні ціни на квитки в Копенгагені:

  • 24 години (зони 1-4) - 90 датських крон
  • 48 годин (зони 1-4) - 160 датських крон
  • 72 години (зони 1-4) - 220 датських крон
  • 90 хвилин на 3 пересадки (наприклад, поїздка в аеропорт) - - 30 dkk
  • 75 хвилин на 2 зони з пересадками (пересування тільки по центру) - - 24 dkk

Одноденні та багатоденні квитки лише для центру міста (зона 1) не продаються.

Карта зон Копенгагена та околиць:

Квитки можна оплатити в квиткових автоматах кредитною карткою або готівкою.

Автомати мають квадратну форму і сріблястий колір. Їх можна знайти на станціях метро або залізничних вокзалах, де їх доповнюють червоні автомати DSB. Ви також можете придбати квитки на громадський транспорт у Копенгагені, які дійсні для автобусів або метро.

Округлі менші автомати призначені для дисконтної картки Rejsekort за 80 датських крон, яка має сенс лише для більш частих міжміських поїздок у Данії.

Квитки з автомата починають діяти з моменту їх друку і більше не мають жодних позначок.

Найпростіший спосіб купити квиток - через мобільний додаток DOT Tickets. Купуючи квиток у додатку, ви обираєте дату і точний час, коли квиток буде дійсним, і вам не потрібно більше ні про що турбуватися. Код витягується з додатку лише під час не дуже частих перевірок квитків квитковими контролерами.

Метро

Метро Копенгагена має чотири лінії. Вони працюють 24 години на добу з денними інтервалами 2-6 хвилин і нічними інтервалами 15-20 хвилин. Це безпілотне метро, тобто автоматизовані потяги без водія.

Вони працюють 24 години на добу з денними інтервалами 2-6 хвилин та нічними інтервалами 15-20 хвилин.

Детальну інформацію про те, як користуватися квитками на метро, де знайти карти ліній або як виглядають станції, дивіться в окремому розділі " Метро в Копенгагені".

Потяги

Центр Копенгагена перетинає з півночі на південь головна залізнична лінія з дуже частими рейсами, що курсують кожні 2-10 хвилин.

Поїзди найбільш корисні, якщо ви подорожуєте від головного вокзалу København H до станції Østerport, звідки рукою подати до Русалоньки або фортеці Кастелет. Ця магістральна лінія доповнюється кількома приміськими або кільцевими залізницями в межах Копенгагена.

Міські квитки в зонах 1-4 можна використовувати для будь-якого поїзда: червоного S-tog або синьо-сіро-червоного регіонального сполучення Re, а також для поїздів далекого прямування IC та ICL. Квитки продаються в автоматах на всіх станціях. Вони ніяк не позначені при вході в поїзд, ви лише пред'являєте їх провіднику на вимогу.

Настанціях зазвичай є газетні кіоски та міні-маркети 7Eleven з прохолодними напоями. Туалети на станціях зустрічаються нечасто, їх можна знайти лише на головному вокзалі та на станції Østerport (оплачується карткою 5 dkk).

Автобуси

Автобусні маршрути перетинають місто та його околиці, забезпечуючи сполучення з усіма куточками міста.

Автобуси ходять дуже часто, проте вони повільні та не дуже чітко розставлені в центрі. На автобусних зупинках немає карт маршрутів і точних розкладів, які б точно вказували, де і коли курсує та чи інша лінія.

В ідеалі використовуйте транспортний планувальник на сайті dinoffentligetransport.dk/en. Карти автобусних маршрутів можна завантажити за цим посиланням.

На лініях, позначених літерами "A" і "C" (наприклад, 7A або 5C), які мають жовто-червоні або жовто-бірюзові транспортні засоби, можливапосадка з відкритимидверима .

На всіх інших лініях (жовті або жовто-блакитні автобуси) посадка здійснюється тільки через передні двері, а вихід - через задні.

Кораблі

Водні пороми курсують на досить довгій ділянці від Русалоньки, через Оперу та Нюхавн, до Слотсхольмена (Крістіанборг) і далі на південь міста. Це лінії 991 (у південному напрямку) та 992 (у північному напрямку), які ходять з інтервалом у півгодини.

З транспортної точки зору, човнові лінії мають сенс, особливо для швидкого сполучення з Оперним театром. З туристичної точки зору, прогулянка каналом є унікальною подією, під час якої можна насолодитися чудовими краєвидами міста.

На автобусах, що курсують по каналу, діютьрегулярні тарифи. Квитки можна придбати у обслуговуючого персоналу або в автоматах на станціях, в метро або через мобільний додаток.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".