Куала-Лумпур - як найкраще подорожувати

Деталь вежі Петронас

Як дістатися до Куала-Лумпура

Якщо ви подорожуєте з Європи, ви приземлитеся в міжнародному аеропорту Куала-Лумпур (KLIA). Ціни на авіаквитки вже давно на кілька сотень-тисяч вищі, ніж, скажімо, в сусідньому Бангкоку, тож готуйтеся заплатити від 13 до 15 000 за квиток в обидва боки.

Часто зручно купувати квитки з відкритою щелепою, коли ви летите в Бангкок, а повертаєтеся з Куала-Лумпура. Цей варіант є неперевершеним з точки зору ціни та часу, якщо ви плануєте відвідати ще й інші частини Малайзії.

Час польоту є типовим для цього напрямку, тобто з Праги, наприклад, 13-18 годин, залежно від тривалості пересадки.

Набагато частіше ви будете відвідувати Куала-Лумпур випадково, коли робитимете пересадку на дешевих рейсах через Азію завдяки авіаквиткам Air Asia. Проведіть тут хоча б два дні і познайомтеся з цим абсолютно відмінним від інших мегаполісом Південно-Східної Азії.

Air Asia також виконує рейси з KLIA, і лише деякі авіакомпанії доставляють вас до аеропорту Субанг - наприклад, FireFly.

Як пересуватися Куала-Лумпуром

Пересуваючись Куала-Лумпуром, ви в основному будете користуватися метро, ходити пішки і зрідка брати таксі. По місту також ходять автобуси, але вони більше призначені для місцевих жителів, оскільки не обслуговують туристичні райони.

Метро

Метро в Куала-Лумпурі - це не стільки підземка, скільки система автоматизованих наземних поїздів без водія. Те, що ви можете знати з пересування між терміналами у великих аеропортах, тут курсує щодня.

У КЛ ви знайдете 10 переважно надземних ліній, які з'єднуються на певних станціях, але не є повністю взаємозамінними. Кожна лінія зазвичай має окремого оператора. Тому ви виходите з транспортної зони станції і купуєте новий квиток на другому вході.

Ціни на проїзд тут діють по секціях. На станції ви обираєте пункт призначення у квитковому автоматі і сплачуєте необхідну суму в залежності від відстані - зазвичай від 1 до 3 ринггітів (0 євро - 1 євро). Ви отримуєте жетон, вставляєте його на вході і повертаєте назад у турнікет на виході.

Основна пересадочна станція - KL Sentral, до якої також можна дістатися з аеропорту на поїзді та автобусах.

На практиці вас повинна цікавити лише лінія 5 світло-червоної лінії метро Kelena Jaya LRT, яка з'єднує KL Sentral з основними туристичними об'єктами:

  • Станція Pesar Sani - Центральний ринок, Kasturi Walk, Sin Sze Si Ya, Seri Maha Mariamman та Чайнатаун,
  • Станція Masjid Jamek - Масджид Джамек і площа Мердека,
  • Станція KLCC - вежі Петронас і парк KLCC.

Повна карта метро тут: myrapid.com.my/transit-map

Сайт транспортної компанії: myrapid.com.my.

Таксі

Азія зараз на хвилі смарт-додатків, тому в ідеалі придбайте сім-карту з даними та встановіть додатки UBER і Grab. Ви будете їздити по місту в буквальному сенсі безкоштовно - кілометр коштуватиме 1 ринггіт.

Якщо ви старої закалки, просто зупиняйте таксі на вулиці, де є лічильник. Таксі зазвичай червоно-жовтого кольору, але не всі вони чесні, і ціни, які вони пропонують, часто ставлять вас у глухий кут. Найбільш підступними, як правило, є ті, що чекають біля туристичних місць уздовж Чайнатауну, уникайте їх.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".