Русалонька

Русалонька

Один з багатьох казкових персонажів данського письменника Ганса Крістіана Андерсена увічнений у вигляді статуї на березі північно-східної частини Копенгагена.

Русалонька стала іконою міста і, безумовно, є обов'язковим місцем для відвідування, про що свідчить постійний натовп фотографів і туристів.

10 найкращих готелів Копенгагена

Данською мовою ця статуя називається Den Lille Havfrue.

Метр і чверть - символ Данії

Для багатьох відвідувачів схожість статуї, яка швидко стала одним з найвідоміших символів Данії, може стати невеликим розчаруванням. Бронзова статуя сидить на скелі біля набережної і має лише 1,25 метра заввишки.

Русалонька була відкрита в 1913 році, а скульптор Едвард Еріксен надав бронзовій статуї її форму.

Моделлю для створення стала Еллен Прайс, балерина Королівського театру, але вона відмовилася роздягатися, тож за нею змоделювали лише голову. Потім скульптор використав власну дружину, Еліну Еріксен, як модель для тіла Русалоньки.

Як дістатися до статуї

Статуя Русалоньки знаходиться трохи осторонь від центру міста, і хоча на багатьох сайтах ви можете прочитати дещо незрозумілу оманливу інформацію про те, що вона розташована прямо в старій гавані Нюхавна, це неправда і ніколи не було правдою.

Статуя стоїть на камені на набережній Лангелініє біля північного входу в стару гавань, поруч з фортецею Кастелет.

За гарної погоди можна прогулятися від центру до статуї через старе місто і парк вздовж моря. Відстань у 2 км можна пройти повільним кроком приблизно за 25 хвилин, дивіться карту пішохідного маршруту. Якщо ви подорожуєте громадським транспортом, скористайтеся наступними станціями:

  • Метро M3, M4 і по тяг - станція Østerport, приблизно 1 км
  • Автобус 27 - зупинка Indiakaj, приблизно 500 метрів

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".