Calanche

Каланкіш-де-Піана

Каланш - це унікальний район скельних утворень з помаранчевого та рожевого граніту і скель, що здіймаються на 250-300 м над узбережжям біля села Піана над затокою Порту.

Химерні утворення часто асоціюються з фігурами тварин і людей. Легенда свідчить, що їх створив диявол у пориві люті. Насправді вони є результатом нетипової ерозії, спричиненої вітром і морем. Територія знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Каланки-де-Піана

Це нерівне, вигнуте узбережжя з пітореальними і монументальними скелями, що здіймаються на кілька сотень метрів над морем, має свою найвідомішу частину в селі Піана, яке також дало назву цій ділянці узбережжя: Каланкес або Каланчес-де-Піана.

Завдяки унікальному середовищу, створеному скелястими утвореннями, цей район може похвалитися винятковим підводним біорізноманіттям і надзвичайно сприятливими умовами для росту маккії, типової середземноморської рослинності, яка, однак, процвітає набагато краще, ніж будь-коли, в районі Каланчес-де-Піана.

Від моря до гір

Узбережжя Каланче - один з найкрасивіших районів Корсики. Рожеві, червоні та золотисті скелі, вивітрені ерозією в неймовірні форми, круто здіймаються з висот понад 400 метрів до моря, де утворюють невеликі бухти та безлюдні пляжі.

Ущелинами в'ється гірська дорога, яка в кількох місцях спускається до моря лісовими стежками.

Найкращі оглядові майданчики та пішохідні маршрути

Через надзвичайно складний рельєф місцевості в районі Каланкіс-де-Піана ви знайдете відносно мало промаркованих стежок, більшість з яких ведуть від дороги лише на кілька сотень метрів до оглядових майданчиків. Однак це не применшує їхньої привабливості; навпаки, тутешні оглядові майданчики є одними з найкрасивіших на Корсиці.

  • Замок Форт-де-Піана - простий 1,5-кілометровий похід від невеликої придорожньої автостоянки до одного з найкрасивіших оглядових майданчиків у Каланках, з масивним скельним утворенням на передньому плані, що нагадує фортецю.
  • Стежка мулярів - історична стежка, прокладена в давнину, - проведе вас у саме серце Каланки, відкриваючи краєвиди на море та неймовірні на вигляд краєвиди. Найкоротший і найпростіший маршрут починається від позначеної автостоянки приблизно за 1 км на схід від села Піана.

Серед найбільш відвідуваних місць - Капо-Россо, найзахідніша точка Корсики, яка є частиною Каланкіс-де-Піана.

Найкрасивіші пляжі

Хоча берегова лінія дуже крута і порізана, тут є щонайменше два прекрасних піщаних пляжі, до яких можна дістатися на машині. Найвідоміший і найкрасивіший - Плаж-де-Фікахола під селом Піана. У літній сезон ви також знайдете тут кіоск з прохолодними напоями і прекрасний вид на мальовниче узбережжя з невеликої бухти.

З Піани можна піднятися по гарній зеленій долині майже до самого пляжу, від автостоянки всього близько 100 метрів вгору по сходах (див. карту маршруту з села Піана).

Крім того, є також промаркована пішохідна стежка загальною протяжністю 7 км в обидва кінці, але слід очікувати значного набору висоти.

Сусідній курорт Порту пропонує класичні великі пляжі з усіма зручностями.

Проживання в Каланкіш

Саме місто Порту на східному кінці узбережжя Каланш запропонує вам найбільше варіантів готелів, кемпінгів та житла з цінами від 92 євро до 147 євро за ніч.

Якщо ви шукаєте житло в більш романтичному і спокійному місці прямо посеред Каланчі, вирушайте до села Піана, де ви знайдете переважно приватні апартаменти та гостьові будинки, а також кілька невеликих готелів. Ми обираємо найвигідніші з них:

  • Hotel Les Calanques - базовий готель з основними зручностями, де, якщо вам пощастить, ви зможете зняти номер менш ніж за 66 євро за ніч - чудова ціна для Корсики
  • Le Bella Vista - апартаменти з найкращим видом на Каланкіс-де-Піана, ціни варіюються від 128 до 147 євро, але вони того варті. Кімнати, як правило, розпродаються за кілька місяців до поїздки
  • Hotel Scandola - готель середнього розміру прямо в центрі Піани з цінами близько 136 євро за ніч і дуже хорошими відгуками

Як дістатися до Каланки?

Навіть незважаючи на прекрасну гірську дорогу, що в'ється серед скельних утворень і пропонує вражаючі краєвиди через кожні кілька метрів, безумовно, найкращим варіантом буде власний або орендований автомобіль.

Відстань від Аяччо становить 68 км, а від аеропорту Бастії BIA - 145 км.

Ви також можете доїхати на автобусі безпосередньо до села Піана, звідки також можуть бути організовані пішохідні екскурсії. У літній сезон є 2 щоденних автобуси щодня, поза святковими днями лише один раз у будні. Лінія M2 з'єднує Аяччо, Каржезе, Піану, Порто і Оту, а ціна квитка з Аяччо становить 8 євро. Розклад можна знайти, наприклад, тут.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".