Spelunca

Річка Спелунка

Дикі ущелини Спелунка (Gorges de Spelunca) зі звивистою річкою Тавулелла, що прокладає собі шлях крізь кількасот метрів рожевих гранітних скель, є однією з головних визначних пам'яток Корсики, і її не можна пропустити.

10 найкращих готелів Корсики

Насправді, Спелунка - це один з наймасивніших гранітних каньйонів у всій Європі, що простягається більш ніж на 3 км між містами Евіса та Ота, зі скелястими стінами, що досягають висоти до 300 метрів.

Прогулянка дном каньйону та історичними мостами

Один з найпопулярніших пішохідних маршрутів Корсики веде до ущелини Спелунка. Вона веде до самого дна каньйону вздовж річки з її численними басейнами, в яких, звичайно, можна купатися в будь-який час.

Два історичні кам'яні мости генуезького періоду (13-17 століття), Pont genóis de Pianella та Pont de Zaglia, стануть родзинкою, коли ви двічі перетнете річку.

Основний маршрут веде від села Ота вгору по ущелині, шлях кам'янистий, але відносно легкий і може бути пройдений середньо підготовленим мандрівником. Дорога в обидва кінці становить 7 км і займає близько 3 годин.

Альтернативним варіантом є маршрут з села Евіса, але звідти на вас чекає дійсно жорстокий набір висоти.

Краєвиди з панорамної дороги

Найкращі краєвиди зверху відкриваються з вузької хвилястої дороги D84, що з'єднує курорт Порто з внутрішніми районами Корсики.

Краєвиди спокушають вас зупинитися кожні кілька метрів, але будьте уважні до інших учасників руху і зупиняйтеся лише на розширених узбіччях.

Проживання

Навколо ущелини Спелунка багато інших пішохідних маршрутів дикою горбистою місцевістю західної Корсики, тож не соромтеся залишатися тут більше, ніж на день.

Центром з найбільшою кількістю готелів, безсумнівно, є місто Порто, розташоване за 4 км, але ви також можете зупинитися і ближче до каньйону. Наприклад, ми б порекомендували наступні варіанти розміщення:

  • Scopa Rossa ** - невеликий готель над селом Евіша з дуже помірними цінами - близько 51 євро за ніч навіть у високий сезон
  • Funtana a l'Ora - розкішний кемпінг з власними будиночками між Порто та Отою

Як дістатися до Спелунки?

Найпростіший спосіб дістатися до Спелунки - це автомобіль, тільки так можна сфотографувати каньйон з будь-якої точки, і ви можете під'їхати прямо до початку пішохідних стежок. Паркуватися тут трохи складно, це безкоштовно, але завжди майте на увазі, що за поворотом може бути несподівано припаркована машина.

Однак, навіть для мандрівників без автомобіля, Спелунка доступна.

До села Ота з Аяччо раз на день (влітку двічі на день) ходить автобус C2, який також зупиняється на курорті Порто або в селі Піана на знаменитому узбережжі Каланчі. Розклад автобусів можна знайти на сайті isula.corsica.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".