Монте-Кінто

Монте-Кінто

Монте-Сінто, висотою 2 706 м, є найвищою вершиною Корсики.

Підйом на її вершину досить складний, як і подальший спуск. Хоча сходження на Монте Чінто не вимагає альпіністського спорядження, досвід скелелазіння або феррати стане в нагоді. Деякі проходи дійсно дуже скелясті і дуже круті. Якщо ви все ж таки зважитеся на сходження, не забудьте взяти з собою багато рідини для подорожі.

10 найкращих готелів Корсики

Панорама вершини відкриває вражаючі краєвиди, а за ідеальних погодних умов можна побачити територію від Риму до Марселя. З південного боку Монте-Чинто знаходиться гірське озеро Лак-дю-Чинто.

Підйом на Монте-Чінто

На вершину можна піднятися двома основними шляхами: з півночі та з півдня.

Північний маршрут коротший, але підйом на вершину складніший, тоді як південний, що проходить над мальовничим озером Lac du Cinto, довший, але трохи легший. Однак для підготовленого гірського туриста різниця між цими двома маршрутами відносно невелика з точки зору складності. А зовсім непідготовленому мандрівнику взагалі не варто виходити на Монте-Чінто.

Найбільшим викликом на обох маршрутах будуть не завжди стабільні скельні уламки та великі перепади висот.

Похід з півночі

Північний маршрут значно популярніший і набагато коротший. Він починається в кінці дороги на невеликому гірському курорті Haut Asco, де є ресторан, готель і два підйомники. До Haut Asco легко дістатися автомобілем по хорошій дорозі, з безкоштовним паркуванням на великій автостоянці в кінці.

Більша частина маршруту проходить по знаменитій корсиканській стежці GR-20. Першу третину шляху ви пройдете красивим сосновим лісом, але після цього почнеться жорстокий і для менш досвідчених мандрівників на перший погляд нездійсненний підйом через ущелини та скелі.

Однак, якщо у вас є досвід і фізична підготовка для походів у гори, то з обережністю його можна подолати відносно легко.

  • Загальна довжина маршруту туди і назад: 11 км
  • Перепад висот: 1 353 метри на протязі 5,5 км
  • Час (підготовлений турист): приблизно 8 годин в обидва кінці
  • Карта маршруту

Похід з півдня

Похід починається в селі Лоцці в місцевому кемпінгу і має два варіанти. Перша загальна частина займає близько 2/3 довжини маршруту і веде до старої хатини Refue de l'Erco. Ця частина не є особливо складною і проходить між луками, соснами та скелями. Біля старої хатини у вас є вибір.

Або ви обираєте набагато коротший маршрут з дійсно брутальним набором висоти, де альпіністське спорядження не потрібне, але досвід скелелазіння точно стане вам у нагоді.

Другий варіант передбачає набагато приємніший, але значно довший маршрут через Lac du Cinto. Загалом, маршрут з півдня є більш вимогливим до витривалості, ніж маршрут з півночі, і розрахований на цілий день.

  • Загальна довжина маршруту в обидва кінці: 15 км коротша версія / 18 км довша версія
  • Набір висоти: 1 353 метри за 5,5 км
  • Час (підготовлений турист): приблизно 10-11 годин в обидва кінці / 12-13 годин довший варіант
  • Карта маршруту короткий / довгий

Забронюйте авто на Корсиці

Проживання

Оскільки підйом з обох сторін займає більш-менш цілий день, безумовно, бажано вибирати житло недалеко від початку і кінця маршруту, що практично необхідно для варіанту маршруту з півдня.

  • З півдня: житло в Лоцці включає кілька апартаментів та невеликих готелів - шукайте житло в Лоцці
  • З півночі: розміщення по всій долині Аско в багатьох апартаментах або готелях - шукайте житло в Аско

Коли їхати в Монте Чінто?

Завдяки висоті над рівнем моря, вершини вкриті снігом протягом всієї зими. Перший сніг випадає вже в середині листопада і тримається до квітня.

Найкращий час для сходження - кінець травня, червень і вересень, коли на вершині ви знайдете лише залишки снігу, а температура на нижніх перевалах не є некомфортно високою.

Завжди враховуйте можливість різкої зміни погоди, і принаймні легкий дощовик стане в нагоді навіть влітку.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".