Нью-Йорк - як найкраще подорожувати

Ніч у Нью-Йорку

Забудьте про пересування Нью-Йорком без громадського транспорту чи таксі. Ви зможете пройти пішки частину Манхеттена, але не весь. У Нью-Йорку ви отримаєте максимум користі від метро.

Порівняйте ціни на готелі в Нью-Йорку на booking.com

Квитки на громадський транспорт

У Нью-Йорку діє єдина система оплати проїзду в метро та автобусах MTA.

Безконтактна оплата OMNY

Більше немає необхідності купувати картку Metro Card, але тепер діє система безконтактної оплати OMNY. Тож ви можете використовувати свою звичайну дебетову, кредитну або перезаряджаєму картку для оплати проїзду, і, звичайно, ви також можете платити за допомогою мобільного телефону або Apple Watch та іншими подібними методами.

Просто піднесіть картку/мобільний телефон/годинник до зчитувача при вході в метро або автобус, і вартість проїзду буде зарахована. Не потрібно мати справу з інкасаторськими квитками, ціни такі ж, як і при використанні класичної паперової картки метрополітену.

 • 1 поїздка - 2.90 USD
 • 7 днів - 34 USD

На практиці система встановлює тижневий ліміт на суму, яка може бути знята з вашої картки. Якщо ви здійснили 12 або більше поїздок, вам доведеться прикладати картку щоразу, але сума, що перевищує 34 долари США, не буде знята з картки протягом тижня.

Паперова картка метро

Так звана Metro Card все ще дійсна. Вона коштує 1 долар США і може бути використана або поповнена кілька разів (тільки багатоденні картки). Тарифи на проїзд поділяються на разові та почасові. У вас, ймовірно, залишиться ваша картка метро з аеропорту, тому не викидайте її.

Тарифи на громадський транспорт Нью-Йорка:

 • Одноразовий квиток коштує $2. 90
 • 7-денний безлімітний проїзний коштує $34 .
 • 30-денний безлімітний проїзний коштує $132 .

У той час як 7-денні та 30-денні картки можна поповнювати, картка на одну поїздку коштує 1 долар, але не може бути використана повторно. Крім того, завжди потрібно купувати дві поїздки, тому найдешевший паперовий квиток у Нью-Йорку коштує 6,80 доларів США: 5,50 доларів США за дві поїздки + 1 долар США за картку.

Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт управління транспорту за адресою mta.info.

Single ride

Якщо ви плануєте поїхати лише один раз і не хочете використовувати власну кредитну картку, ви можете придбати квиток на одну поїздку в автоматі на додаток до картки метро.

Квиток не підлягає передачі і коштує 3,25 usd.

Де купити картку метро?

Квитки можна придбати в автоматах на всіх станціях метро, де можна розрахуватися готівкою або кредитною карткою. Їх також можна купити в багатьох газетних кіосках або супермаркетах, див. повний список.

Де в метрополітені можна оплатити проїзд?

Ви можете платити безконтактно в терміналах OMNY і використовувати свою Metro Card на всіх лініях метро Нью-Йорка (завжди по всій довжині лінії метро), а також на автобусних лініях Local або Select Bus Service (SBS).

Проїзд дійсний на автобусних лініях, позначених M, Q, B, Bx або SIM, тобто на всіх маршрутах у Манхеттені, Квінсі, Брукліні, Бронксі та Стейтен-Айленді. З іншого боку, на швидкісних лініях (позначених знаком X) діє спеціальний єдиний тариф - 6,75 доларів США. Однак туристи не зіткнуться з багатьма з них.

Квитки або безконтактні платежі MTA також дійсні на трамвайній лінії на острові Рузвельта.

Тарифи MTA не дійсні на залізничних лініях або для поїздок до Нью-Джерсі.

Як щодо пересадок?

Пересадки в Нью-Йорку можуть бути дещо складними, але якщо ви пересідаєте з однієї лінії метро на іншу в межах однієї пересадочної станції, ви не проходите через жодні турнікети. І навпаки, якщо ви їдете на метро і автобусі, це завжди будуть дві окремі поїздки.

Метро

Через свої розміри Нью-Йорк обслуговується 25 лініями, що розрізняються буквами та кольорами . Багато з них мають спільні маршрути на самому Манхеттені, розділяючись лише при поїздках у передмістя Бронкса, Квінса або Брукліну.

Метро Нью-Йорка працює 24 години на добу. У години пік метро ходить майже кожні кілька хвилин, але вночі інтервали можуть значно збільшуватися до півгодини.

Оскільки метро в Нью-Йорку - найпоширеніший вид транспорту, яким ви будете користуватися, ми виділили детальну інформацію в окремий розділ Metro New York.

Автобуси MTA

У Нью-Йорку не так багато автобусів, принаймні, якщо ми не говоримо про туристів. Автобуси позначаються літерою та цифрою, де літера вказує на район, в якому працює автобус (M = Манхеттен, Bx = Бронкс, B = Бруклін, Q = Квінз; S = Стейтен-Айленд). Номер доповнює конкретний маршрут.

Автобусами можна користуватися, зокрема, для місцевих коротких поїздок, наприклад, поблизу Центрального парку або в Брукліні та Квінсі.

Автобуси також дуже корисні на Стейтен-Айленді, де немає мережі метро, а також для поїздок до La Guardia LGA, який також не обслуговується метрополітеном.

При посадці ви вставляєте картку метро у валідатор, який зчитує картку і повертає її, а при використанні безконтактної оплати ви просто підносите мобільний телефон/картку до зчитувача під час посадки.

Зупинки відбуваються за сигналом, тому для виходу завжди потрібно потягнути за жовту стрічку вздовж вікон або натиснути кнопку "Стоп".

Всі міські автобуси обслуговуються MTA, тією ж компанією, що управляє метрополітеном.

Карти кожного маршруту за районами можна знайти на сайті web.mta.info/maps.

Канатна дорога "Tramway"

Коли вам набридне поїздка в метро, сідайте на фунікулер.

Підвісна канатна дорога в Нью-Йорку проходить між островом Рузвельта і 53-ю вулицею та 2-ю авеню. Авеню. Поїздки тривають 7-15 хвилин і працюють з 6:00 ранку до 2:00 ночі (до 3:30 ранку по п'ятницях і суботах). Проїзд оплачується за допомогою MetroCard, розклад руху ідентичний.

Канатна дорога на острів Рузвельта називається "Tramway", хоча вона не має нічого спільного з трамваєм, як ми його собі уявляємо.

Офіційний сайт: rioc.ny.gov/302/Tram

Човни на Іст-Рівер (пором)

Урізноманітніть свій візит до Нью-Йорка видовищем з води. Уздовж східної частини Манхеттена зараз курсують 6 регулярних поромних ліній і 1 спеціальний пором на Стейтен-Айленд (див. нижче).

Зазвичай човни ходять з 6 ранку до 2 ночі після опівночі. Детальний розклад можна знайти на сайті ferry.nyc/routes-and-schedules.

Ви не можете використовувати картку метрополітену під час круїзу і повинні придбати квиток перед посадкою. На причалі стоять автомати, а квиток коштує 2,75 USD за одну поїздку. Діти до 110 см пливуть безкоштовно.

Пором на Стейтен-Айленд

Для подорожі на Стейтен-Айленд кожні 30 хвилин відправляється безкоштовний пором.

Вам варто взяти круїз, навіть якщо ви не плануєте відвідувати Стейтен-Айленд. Він пропливає вздовж Статуї Свободи і пропонує не тільки прекрасний вид на статую, але й на весь центр Манхеттена.

Прибувши на Стейтен-Айленд, можна швидко пересісти на наступний пором і відплисти назад протягом хвилини. Багато людей будуть бігти з вами, всі туристи подорожують таким чином. Пором працює 24 години на добу.

Офіційна інформація та розклад: www.siferry.com

Таксі, Uber, Lyft

Жовті таксі, такі типові для Нью-Йорка, стануть вашими щоденними супутниками на вулицях Манхеттена. Якщо вам потрібна швидка і зручна поїздка, помахайте рукою.

Таксі в Нью-Йорку коштує близько 3,50 usd за посадку (варіюється від дня до дня), а потім 0,5 usd за кожні 300 метрів. Платити можна як готівкою, так і кредитною карткою.

Перевірте актуальні тарифи на сайті nyc.gov/taxi-fare.

Наприклад, ціна від аеропорту JFK до Манхеттена становить близько 55 USD.

У Нью-Йорку також дуже популярні мобільні додатки, такі як Uber і Lyft. Особливо між 7:00 та 16:00 годинами, Uber або Lyft зазвичай дешевші, ніж звичайні таксі. З іншого боку, в години пік, коли попит на них більший, ці послуги часто дорожчі.

Транспорт до Нью-Джерсі

На шляху до іншого берега Гудзону ви залишаєте Нью-Йорк і штат Нью-Йорк і в'їжджаєте в Нью-Джерсі. З туристичної точки зору, тут не так багато цікавого, але ціни на житло можуть бути набагато цікавішими, ніж на Мангеттені, тому варто зупинитися в Нью-Джерсі.

Однак важливо пам'ятати, що між Манхеттеном і Нью-Джерсі немає тарифу MTA на будь-який вид транспорту.

Існує кілька варіантів пересування між Нью-Йорком та Нью-Джерсі:

 • Пороми - найцікавіший і найшвидший вид транспорту, якщо ви живете на узбережжі, пропонують численні пороми компанії NY Waterway (офіційний сайт: nywaterway.com/FerryRoutesSchedules). Найдешевші квитки в один бік коштують від 9 usd.
 • Потяги PATH - найжвавіший, найзручніший і найдешевший вид транспорту. Потяги курсують з Ньюарка, Джерсі-Сіті та Хобокена до Всесвітнього торгового центру, а також до центрального Манхеттена (33-тя вулиця).
  • Розклади, карти
  • Ціна 5,50 usd за дві поїздки (незалежно від відстані) + 1 usd за картку метро, але не для 7- або 30-денних тарифів
 • Потяги NJ Transit - з'єднують центральний залізничний вокзал Пенсильванії з Ньюарком та іншими пунктами призначення в Нью-Джерсі
 • Автобуси - десятки автобусних ліній пропонують численні сполучення, але вони не мають жодних переваг у вартості перед потягами, а тим більше у часі, і значно складніше знайти потрібну зупинку.

Найшвидший сервіс надають поїзди, які можуть доставити вас до Джерсі-Сіті або Хобокена за 10 хвилин, а до Ньюарка - приблизно за 20 хвилин.

Транспорт на Лонг-Айленд

Якщо, з іншого боку, ви живете на Лонг-Айленді, крім ліній метро, які проходять в межах Нью-Йорка, ви також можете скористатися набагато швидшою залізницею LIRR, або Long Island RailRoad.

Хоча поїзди LIRR експлуатуються MTA, тарифи, що застосовуються до нью-йоркського метро та автобусів, не поширюються на ці послуги, навіть якщо ви подорожуєте в межах міста. Тому ви завжди повинні купувати єдині квитки, які розраховуються на основі відстані та часу, в який ви подорожуєте - в години пік чи в непікові години.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".