Гора Геллерта

Цитадель на пагорбі Геллерт

Гора Геллерт (угор. Gellért-hégy) - це вкрита лісом вершина, що здіймається на 235 метрів з боку міста Буда.

Своїм зовнішнім виглядом і значенням вона дещо нагадує празький Петршин, за винятком того, що на гору не ведуть канатні дороги, а замість оглядової вежі на вершині знаходиться велика військова цитадель, з тераси якої відкривається чудовий вид на Дунай і Пештську сторону міста.

Забронюйте готель з видом

Вид з цитаделі та статуї Свободи

Військова цитадель є головною визначною пам'яткою гори Геллерт. Вона була побудована між 1848 і 1849 роками, коли відбувалася угорська революція проти правлячої династії Габсбургів. На краю цитаделі з просторого оглядового майданчика відкривається один з найкращих видів на Будапешт і Дунай.

Між терасою і цитаделлю на 14-метровому п'єдесталі стоїть статуя Свободи з богинею Нікою, побудована в 1947 році на честь перемоги Червоної Армії.

Розташування та транспорт

Піднятися на вершину можна пішки від набережної Дунаю, де знаходиться найближча станція метро Szent Gellért tér, але майте на увазі, що пагорб дуже крутий. Можна доїхати на автобусі лінії 27 до зупинки Búsuló Juhász (Цитадель ), звідки вам доведеться продовжити підйом, але він не такий крутий.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".