Будапешт - як найкраще подорожувати

Будапешт

Будапешт - велике місто, і відстані між визначними пам'ятками досить довгі.

Однак місто має дуже хорошу і добре організовану систему громадського транспорту, яка включає 4 лінії метро, сині автобуси, червоні тролейбуси, жовті трамваї, а також міську залізницю "H" або "S", якою можна користуватися зі звичайними квитками.

10 найкращих готелів Будапешту

Популярні човнові лінії D11, D12 і D13 більше не працюють.

Карти, розклади та іншу інформацію можна знайти на офіційному сайті bkk.hu.

Квитки на громадський транспорт

Система громадського транспорту в Будапешті управляється транспортною компанією BKV і покривається транспортним організатором BKK.

Єдині типи квитків можна використовувати в усіх транспортних засобах, інтегрованих у систему громадського транспорту. Кожен квиток дозволяє вільно пересідати з одного виду транспорту на інший протягом терміну його дії.

Ціни на квитки в Будапешті

Нижче ми наводимо список квитків, які дійсні в межах міста Будапешт, і яких вам буде достатньо для відвідування всіх туристичних визначних пам'яток. Багатоденні квитки на поромні лінії D2, D11 та D12 дійсні лише у будні дні, а на вихідні вам доведеться купувати окремий квиток.

Діти до 6 років та пенсіонери старше 65 років з будь-якої точки ЄС їздять безкоштовно.

24-годинний квиток 2 500 форинтів
24-годинний груповий
до 5 осіб
5 000 кун
72-годинний квиток 5 500 huf
90-хвилинний квиток 750 huf
30-хвилинний квиток 530 huf
1 поїздка
(пересадка тільки між лініями метро)
450 huf

Повний список квитків можна знайти на bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices.

Де купити квитки і як ними користуватися?

У Будапешті ви можете скористатися 2 варіантами придбання квитків.

Паперові квитки

Ви можете придбати квитки на громадський транспорт в автоматах, розташованих на станціях метро та великих зупинках, а також оплатити їх карткою. Крім того, ви можете придбати квитки в газетних кіосках, деяких продуктових магазинах та інших торгових точках. Список усіх автоматів та кіосків можна знайти на bkk.hu/pontkereso.

Паперові квитки завжди потрібно маркувати при першому використанні, вставляючи їх у жовті електронні або червоні ручні валідатори.

Маркери знаходяться всередині автобусів, трамваїв і тролейбусів, а в метро або поїзді ви повинні "клацнути" квитком перед входом на платформу. Детальна інформація на офіційному сайті.

Мобільні квитки

Більш сучасним варіантом є використання мобільних квитків. Всі типи квитків доступні в мобільному додатку BudapestGo. Однак, щоб користуватися ними, вам потрібно постійно мати підключення до інтернету.

Ви повинні підтвердити квиток, придбаний через BudapestGo, при посадці в трамвай/автобус або при вході на платформу метро/поїзда.

Ви можете використовувати QR-код, відсканований на зчитувачі для підтвердження. Швидшим варіантом є використання технології NFC, коли ви просто підносите телефон до зчитувача без необхідності відкривати додаток

Завантажте мобільний додаток BudapestGo на Google Play / App Store.

Де я можу оплатити квитки скрізь?

Всі вищезгадані квитки дійсні для всіх адміністративних кордонів Будапешта. Ця межа показана червоним пунктиром, наприклад, на карті google.com/maps.

Ви також можете використовувати квитки на всіх регіональних автобусах, які виїжджають з Будапешта за межі міста, але тільки для поїздок у межах міста. Якщо ви продовжуєте поїздку за межами міста, вам також потрібно буде придбати відповідний квиток у водія (у випадку автобусів) або в квитковому автоматі на платформі (у випадку поїздів).

Пошук пересадок

Якщо вам потрібно знайти пересадку, скористайтеся простим веб-сайтом транспортного організатора BKK: bkk.hu. У правій частині сайту ви можете шукати пересадку, вказавши початкову та кінцеву зупинку.

Ви також можете скористатися мобільним додатком BudapestGo.

Метро

Будапешт має чотири лінії метро. Три з них (M1 - жовта, M2 - червона і M3 - синя) перетинаються лише на площі Deák Ferenc tér. Нова лінія M4 - зелена - перетинається з M2 на Keleti pálayaudvar та з M3 на Kálvin tér.

Вона працює щодня з 4 ранку до 23:15 вечора. Квиток позначається на вході в метро.

Детальну інформацію про те, як користуватися квитками на метро, де знайти карти ліній і де знаходяться найкращі станції, дивіться в окремому розділі " Метро в Будапешті".

Трамваї

У місті також є 30 трамвайних ліній. Вони курсують на 30 маршрутах, швидше і частіше, ніж автобуси. Найбільш зручні трамвайні лінії проходять вздовж кільцевих бульварів, наприклад, трамваї 4 і 6, які ходять кожні 2-6 хвилин. Трамвайна мережа Будапешта - одна з найрозгалуженіших у світі, а за кілометражем трамвайних ліній вона навіть більша, ніж, наприклад, у Празі чи Відні.

Трамваї є дуже надійним видом транспорту для пересування наземним транспортом, вони зазвичай курсують окремими коліями, щоб їх не перекривав автомобільний рух.

На головних трамвайних зупинках ви знайдете автомати з продажу квитків, ви завжди повинні мати квиток перед тим, як сісти в вагон.

Трамваї ходять з частими інтервалами між 4:45 і 23:30, а лінія 6 працює всю ніч.

У розділі розкладів на сайті bkk.hu/en/timetables трамвайні лінії позначені жовтим кольором.

Ви можете входити і виходити з трамваїв через усі двері.

Як користуватися квитками?

Відмітьте свій паперовий квиток у валідаторі всередині трамвая. Ви робите це лише під час першої поїздки. Якщо ви пересідаєте на інший трамвай або інший вид транспорту, вам більше не потрібно відмічати квиток, і він дійсний до закінчення часу, що минув з моменту першої відмітки.

Якщо ви використовуєте мобільний додаток, ви активуєте свій квиток, натиснувши на додаток і приклавши QR-код до зчитувача на валідаторі у вагоні. Якщо ваш телефон оснащений технологією NFC, просто піднесіть його до валідатора, як при оплаті карткою. Вам не потрібно відкривати додаток.

Автобуси та тролейбуси

Розгалужена мережа з понад 260 автобусних та 10 тролейбусних ліній охоплює весь Будапешт та його околиці вдень і вночі. Вони працюють щодня з 4:15 ранку до 21:00-11:30 вечора.

З 23:30 до 4 ранку мережа з 40 нічних автобусів (тризначне позначення, що починається з "9") курсує кожні 15-60 хвилин залежно від маршруту. Автобуси, позначені літерою "E" після номера, є експрес-автобусами - вони мають обмежену кількість зупинок, але, на відміну від попередніх, мають такі ж квитки, як і на інших маршрутах (виняток становить лінія 100E до аеропорту, де діє спеціальний тариф).

У розділі розкладів на сайті bkk.hu/en/timetables автобусні лінії позначені синім кольором, а тролейбусні - червоним.

На більшості автобусних і тролейбусних ліній ви повинні заходити тільки через перші двері. Список усіх цих ліній позначений на сайті: bkk.hu/front-door-boarding.

Як користуватися квитками?

Відмітьте свій паперовий квиток у валідаторі всередині автобуса чи тролейбуса. Відмітку потрібно ставити лише під час першої поїздки. Якщо ви пересідаєте на інший трамвай або інший вид транспорту, ви більше не відмічаєте квиток, і він дійсний доти, доки не закінчиться час з моменту першої відмітки.

Якщо ви використовуєте мобільний додаток, ви активуєте свій квиток, натиснувши на додаток і приклавши QR-код до зчитувача на валідаторі у вагоні. Якщо ваш телефон оснащений технологією NFC, просто піднесіть його до валідатора, як при оплаті карткою. Вам не потрібно відкривати додаток.

Міська електричка HÉV або "S"

Мережа метро, трамваїв та автобусів доповнюється 4 лініями приміських поїздів HÉV та регулярними лініями MÁV Угорських залізниць, які позначені номером лінії та літерою S, Z або G.

На всіх цих лініях вищезгадані квитки BKK дійсні, якщо ви використовуєте їх лише в межах міста Будапешт. Для поїздок за межі Будапешта необхідно придбати окремий квиток в автоматі або в касі на вокзалі.

Лінії HÉV "H" є дуже частими і курсують з частотою 10-15 хвилин протягом дня.

Найбільш туристичною є лінія H5, яка проходить вздовж Дунаю до стародавнього міста Аквінкум. Часто використовувані лінії HÉV додані до карти метро, яку можна знайти в розділі " Метро в Будапешті".

Лінії S, G або Z призначені більше для поїздок за межі міста і мають інтервал руху 30-60 хвилин. Для пересування містом ви не будете часто ними користуватися.

У розділі розкладів на сайті bkk.hu/en/timetables лінії HÉV позначені літерою "H" та номером. Розклади для ліній S, G та Z можна знайти лише на веб-сайті Угорських залізниць: jegy.mav.hu.

Як користуватися квитками?

Відмітьте свій паперовий квиток у валідаторі всередині поїзда. Ви робите це лише під час першого використання квитка. Якщо ви пересідаєте на інший трамвай або інший вид транспорту, ви більше не відмічаєте квиток, і він дійсний до закінчення часу з моменту першої відмітки.

Якщо ви використовуєте мобільний додаток, ви активуєте свій квиток, натиснувши на додаток і приклавши QR-код до зчитувача на валідаторі у вагоні. Якщо ваш телефон оснащений технологією NFC, просто піднесіть його до валідатора, як при оплаті карткою. Вам не потрібно відкривати додаток.

Наземна канатна дорога

Коротка фунікулерна залізниця, з якої відкривається чудовий вид на Дунай і центр міста, доставить вас від набережної до площі Сент-Дьєрдь (Szent György tér) біля Будапештського замку. Тут завжди потрібно купувати квиток, квитки на цілий день не дійсні.

У продажу є лише квитки в обидва боки за 4 000 форинтів. Квитки в один бік не продаються.

Канатна дорога працює кожні 5 хвилин з 8:00 до 22:00.

Офіційна інформація на сайті bkk.hu/funicular.

Оберіть готель з видом на Будапешт

Човни

Раніше дуже популярні екскурсійні катери D11, D12 і D13, які перетинають Будапешт з півночі на південь, більше не ходять по Дунаю.

Наразі транспортна компанія BKK експлуатує лише лінію D14 у південній частині міста, що з'єднує два житлові райони, які знаходяться за межами туристичної зони.

На лінії D14 діє спеціальний тариф 170 хуф за поїздку, і не можна використовувати проїзні на певний час або день. Корабель ходить кожні 30 хвилин з 7:30 ранку до 8 вечора, а розклад можна знайти на сайті: bkk.hu/en/timetables.

Дунай у центрі міста наразі використовується лише туристичними екскурсійними катерами, які більш детально описані у розділі " Діяльність ".

Крісельний підйомник

Якщо у вас є час на коротку поїздку в передмістя Будапешта на Будайські пагорби, підніміться на вершину Янош-гедь з оглядовою вежею, куди можна піднятися на старовинному 2-місному крісельному підйомнику.

Вартість квитка в обидва боки - 3 000 форинтів. Квитки в один бік не продаються.

Канатна дорога працює щодня, повну інформацію можна знайти на bkk.hu/chairlift.

Таксі

Таксі в Будапешті дешеве за європейськими мірками. Однак, ніколи не сідайте в таксі, яке не має жовтого значка spz та ідентифікаційного значка, прикріпленого до приладової панелі (як того вимагає закон). Звичайна вартість посадки починається від 1 100 форинтів.

Крім того, тарифи розраховуються 440 хуф за кілометр + 110 хуф за хвилину.

У Будапешті також є альтернативна служба таксі під назвою Bolt, яка може бути значно дешевшою, ніж звичайне таксі. Uber не працює в Будапешті.

Транспорт до аеропорту

Аеропорт Будапешта - один з небагатьох великих європейських аеропортів, який не має прямого залізничного сполучення. До нього можна дістатися лише автобусними маршрутами 100E та 200E. Як завжди, ви можете знайти детальну інформацію у статті про аеропорт Будапешту.

Нічний транспорт

Метро, трамваї та більшість автобусних ліній працюють приблизно з 4:30 до 23:30.

З 23:30 до 04:30 по місту курсують спеціальні автобусні лінії під номером 9XX. Спеціальна нічна автобусна лінія 6 слідує за маршрутом трамваю 6, який не ходить вночі.

Ці лінії позначені чорним кольором у розділі розкладу на сайті bkk.hu/en/timetables.

Періодичність руху нічних автобусів становить 30-60 хвилин, за винятком нічного автобуса 6, який ходить раз на 7-15 хвилин.

Карту всіх нічних автобусів можна знайти на цій сторінці: bkk.hu/night-time-public-transport.

Вартість проїзду така ж, як і для денних автобусів.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".