Будапешт - метро

Будапешт

Метро в Будапешті - це основний вид місцевого транспорту, а також найзручніший і найшвидший спосіб пересування містом. Метро доставить вас до всіх основних визначних пам'яток Будапешта, залізничного та автобусного вокзалів. Крім того, будапештське метро працює дуже схоже на празьке, тому мандрівникам з Чехії буде легко зорієнтуватися.

Скільки коштує найдешевше житло в Будапешті?

Найстаріше метро в континентальній Європі

Будапештський метрополітен може похвалитися історичною першістю в континентальній Європі. Лінія метро M1 була побудована в 1896 році на честь тисячолітнього ювілею заселення угорського басейну. Лінія M1 була прокладена під новозбудованим монументальним проспектом Андраші і пролягає від центру міста до садів Варошлігет.

Лінія M1 працює майже без змін і донині, і, крім того, що вона є невід'ємною частиною системи громадського транспорту Будапешта, вона також може приваблювати відвідувачів як історичне вікно та туристична атракція. Ця лінія називається Földalatti, що в перекладі з угорської означає "підземка".

Лінії метро

У Будапешті є 4 лінії метро, позначені цифрами та кольорами. Три перші лінії зустрічаються на одній пересадочній станції Deák Ferenc tér, тоді як найновіша четверта лінія перетинає лише лінії M2 та M3.

  • M1 Földalatti (жовтий): Vörösmarty tér - Mexikói Út, тут курсують старі історичні потяги і станції також історичні. Вона з'єднує центр Будапешта з парком Варсолігет і спа-центром Сечені.
  • M2 (червона): Déli Palyaudvar - Örs Vezér tere, це західно-східна магістраль, якою можна доїхати до станції Делі (поїзди Regiojet до Чехії), Келеті (внутрішні поїзди та міжнародні поїзди до Румунії та Сербії), а також до туристичних визначних пам'яток, таких як Парламент, Велика синагога
  • M3 (синя): Köbánya-Kispest - Újpest-Központ, основний маршрут північ-південь, ви можете скористатися цією лінією, щоб дістатися до аеропорту (є автобус з південного кінця), станції Nyugati (поїзди ČD до Чехії), автовокзалу Népliget або до визначних пам'яток, таких як базиліка Святого Стефана
  • M4 (зелений): Kelenföld vasútállomás - Keleti pályaudvar, найновіший маршрут, що з'єднує 2 основні залізничні станції Келеті та Келенфельд, ним також можна дістатися до таких визначних пам'яток, як Велика ринкова зала, купальні Геллерта

Квитки на метро

Ви можете використовувати єдиний квиток на метро, який також можна використовувати в трамваях і автобусах (див. розділ " Транспорт ").

Будапешт знаходиться в єдиній тарифній зоні, яка включає аеропорт. Найчастіше ви будете користуватися такими квитками

24-годинний квиток 2 500 форинтів
24-годинний груповий квиток
для 5 осіб
5 000 huf
72-годинний квиток 5 500 huf
90-хвилинний квиток 750 huf
30-хвилинний квиток 530 huf
1 поїздка
(пересадка тільки між лініями метро)
450 huf

Діти до 6 років та пенсіонери старше 65 років з будь-якої точки ЄС їздять безкоштовно.

Повний список квитків можна знайти на bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices.

Де купити квитки?

Квитки на громадський транспорт можна придбати двома способами:

  • Через мобільний додаток BudapestGo (Google Play / App Store)
  • Паперові квитки в автоматі або касі (в автоматах можна оплатити карткою)

Як користуватися квитками?

Ви активуєте свій мобільний квиток за допомогою технології NFC, просто приклавши телефон до валідатора на вході на платформу, так само, як ви використовуєте мобільний телефон для оплати покупки.

Якщо технологія NFC вам не підходить, просто відкрийте додаток BudapestGo і відскануйте QR-код на валідаторі.

Активуйте свій квиток лише під час першого використання. Якщо ви пересідаєте, вам не потрібно знову прикладати квиток до зчитувача.

Ви повинні вставити паперовий квиток у валідатор і тримати його при собі протягом усього терміну дії. Ви будете відмічати квиток лише під час першого використання, але не під час наступних пересадок.

Карта Будапештського метрополітену

Ви можете завантажити повну актуальну карту громадського транспорту Будапешта на свій мобільний телефон з офіційного сайту транспортного організатора bkk.hu.

Ми також підготували власну карту метро та залізниці HÉV.

Розклад - чи працює метро 24/7?

Будапештський метрополітен не працює вночі, навіть у вихідні дні.

Детальний розклад руху метро можна знайти на сайті: bkk.hu/en/timetables.

  • Перші поїзди метро - між 4:20 та 4:40 від кінцевих станцій
  • Останні поїзди метро - між 23:30 та 23:40 від кінцевих станцій

Інтервал руху в будні дні становить 2-5 хвилин вдень і 10 хвилин рано вранці або пізно ввечері на всіх лініях.

У вихідні дні інтервали збільшуються до 5-10 хвилин.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".