Fira

Фіра "Три дзвони

Фіра - найбільше місто Санторіні і разом з селищем Ія є одним з найфотогенічніших і найкрасивіших місць не тільки в Греції, але й без перебільшення в усьому світі. Фіра (іноді також пишеться як Тіра або Тера) вражає відвідувачів своїми типовими біло-блакитними будинками, побудованими на 260-метровій скелі над морем.

Купити квитки на Санторіні

Місто також є природним центром усіх подій на острові і найкращою відправною точкою для подорожей.

Краєвиди та заходи сонця

Надзвичайне розташування Фіри на краю колишнього вулканічного кратера робить її містом краєвидів, а оскільки вона знаходиться на західному узбережжі, звідси ви також можете насолоджуватися чарівними заходами сонця.

Було б безглуздо перераховувати найкращі місця для огляду, оскільки пішохідна зона в'ється навколо всієї Фіри вздовж краю скелі на кілька сотень метрів, слугуючи одним довгим оглядовим майданчиком.

Пам'ятки та визначні місця

Найкраще заняття, яке ви можете тут зробити, - це дозволити собі блукати крихітними вуличками, піднімаючись і спускаючись численними сходами і милуючись будинками, буквально висіченими в скелях, які зазвичай мають кілька поверхів і з'єднані між собою різними коридорами. Однак, завдяки майже перпендикулярним скелям, на кожному поверсі є вікна і вид назовні.

Ймовірно, найвідомішою пам'яткою Фіри є католицька церква 1757 року під назвою " Три дзвони Фіри " з типовим блакитним куполом, білим фасадом і характерною грецькою дзвіницею з трьома дзвонами. Красива також церква Святого Іоанна Хрестителя з нетиповим жовтим фасадом.

Головний православний собор можна знайти в більш сучасній південній частині Фіри, де також проходить жвава і галаслива торгова набережна з сотнями магазинів і ресторанів.

Канатна дорога Фіра та сходи Караволадес

Хоча Фіра знаходиться на висоті 260 метрів над рівнем моря, вона має власну гавань, звідки круїзні лайнери відпливають до кратера Неа-Камені або на острів Тірасія. Через майже перпендикулярну скельну стіну і відсутність будь-якої прибережної дороги, щоб дістатися до порту, потрібно подолати дуже коротку відстань. А це означає лише одне: крутий спуск і виснажливий піший похід.

Насправді, однак, у вас є три способи дістатися до гавані:

  • Піднятися сходами Караволадеш - на вас чекає дуже звивистий шлях з понад 600 широких і довгих сходинок. З них відкривається прекрасний вид на бухту (колишній кратер) і вражаючі вулканічні скелі. Спуск досить легкий, сходинки не круті і не небезпечні через свою звивисту природу.
  • Таксі на віслюках - якщо вам не хочеться підніматися (або навіть спускатися) сходами, ви можете скористатися місцевим "таксі на віслюках". По обидва боки сходів завжди є багато віслюків (хоча насправді це мули і мули), які чекають на вас, щоб підвезти або покатати за 6 євро.
  • Канатна дорога - сама по собі атракція - підвісна канатна дорога, що долає 220-метровий перепад висот всього за 300 метрів чистої відстані. Це робить її одним з найкрутіших гондольних підйомників в Європі.

Канатна дорога працює з 7:00-10:30 та 14:30-18:00 з інтервалом близько 20 хвилин. У зимовий сезон, однак, години роботи ще більше скорочуються, дивіться на офіційному сайті. Вартість квитка в один бік - 6 євро.

Проживання у Фірі

Завдяки своєму розміру, центральному розташуванню і відправній точці всіх автобусів, Фіра - найкраще місце для проживання, якщо ви хочете дослідити Санторіні. Ціни тут значно нижчі, ніж в Ії, і ви можете зняти невеликий готель або квартиру приблизно від 40 євро за ніч влітку і від 29 євро в низький сезон. Більшість житла коштує від 1 600 до 92 євро, що є пристойною ціною для такого туристичного місця.

Оскільки в місті багато готелів та гостьових будинків, ми підібрали для вас найкращі з них:

Тоді ми особливо рекомендуємо чудовий готель Fira Getaway, традиційний санторініанський будинок, але дуже сучасний і зі смаком оформлений, який має найкращі рейтинги у Фірі. І ціни також дуже пристойні - від 2000 до 110 євро за ніч.

Якщо ви прямуєте до Фіри за романтикою та розкішшю, наприклад, на медовий місяць, ми б обрали апарт-готель 4* з чудовим рейтингом. Pantelia Suites.

Транспорт

Фіра є центральною відправною точкою для всіх автобусних маршрутів на острові. Розклад можна знайти на сайті транспортної компанії ktel-santorini.gr, Однак, їх варто брати з великим запасом. Однак, в цілому вони відповідають кількості пересадок на маршрутах і приблизно інтервалу руху.

Головний автовокзал знаходиться в південній частині Фіри, дивіться розташування на карті. Ціни на квитки варіюються від 1,60 євро до 3 євро і оплачуються в кіоску на вокзалі.

У Фірі ви також знайдете головний причал круїзних лайнерів (див. розділ " Заходи ") і пороми до островів Неа-Камені і Тірасія.

Якщо ви орендуєте автомобіль, будьте готові до того, що не зможете дістатися до багатьох місць проживання на машині. Однак у Фірі є багато громадських автостоянок вздовж головної дороги, які є безкоштовними. Однак будьте готові до того, що часто доведеться довго шукати вільне місце, яких не вистачає, особливо у високий сезон.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".