5th Avenue

П'ята авеню

П'ята, або П'ята, якщо хочете, авеню. Поняття, відоме кожному мандрівникові, і місце, яке не можна пропустити. Проспект довжиною понад 10 км, що тягнеться через Манхеттен, посідає перше місце серед найвідоміших вулиць світу і є одним із символів Нью-Йорка.

10 найкращих готелів Нью-Йорка

П'ята авеню розділяє Манхеттен на західну і східну частини, починаючи свою подорож через місто на півдні в парку Вашингтон-сквер і закінчуючи 6 милями на північ в Гарлемі. Ділянка між 34-ю та 59-ю вулицями вважається найдорожчою комерційною зоною у світі, і її часто порівнюють з лондонською Оксфорд-стріт або паризькими Єлисейськими полями.

Від вулиці багатіїв до торгового району

П'ята авеню, завдяки своєму центральному розташуванню, з перших днів існування Нью-Йорка була призначена стати головним бульваром міста. Вже у 1880-х роках на П'ятій авеню були побудовані розкішні резиденції нью-йоркських промисловців і бізнесменів, до яких поступово додалися квартири і будинки відомих знаменитостей і політиків.

Саме тому на рубежі 19-го і 20-го століть 5-ту авеню прозвали "Рядом мільйонерів" (Millionaire's Row ).

Заможний житловий район, природно, почав приваблювати розкішні магазини, які поступово будувалися на цій авеню з початку 20-го століття. Спочатку житловий район у центрі Мангеттена, він природно перетворився на центр Нью-Йорка з безліччю можливостей для шопінгу в міру того, як зростало будівництво, населення і транспорт.

Розкішні бутіки

5-а Авеню, безсумнівно, найбільш відома своїми можливостями для шопінгу. Магазини всіх видів можна знайти практично по всій довжині вулиці, але основне ядро розташоване в Мідтауні між 34-ю і 59-ю вулицями, або між Емпайр-Стейт-Білдінг і Центральним парком.

Тут ви знайдете бутіки та магазини практично всіх найвідоміших світових брендів. Деякі з найбільших і найпривабливіших магазинів на 5-й Авеню включають Tiffany & Co. Флагманський магазин, Bulgari, Gucci, Louis Vuitton і Lindt Swiss Chocolate.

На П'ятій авеню також розташовані Microsoft Store і Apple Store.

Відомі також розкішні універмаги Saks Fifth Avenue та Bergdorf Goodman.

Музейна миля

Ще одна відома ділянка П'ятої авеню проходить уздовж східного краю Центрального парку і отримала назву Музейна миля через надзвичайну концентрацію музеїв. Тут ви можете відвідати такі заклади, як

Інші визначні пам'ятки на П'ятій...

Завдяки своїй довжині та центральному розташуванню, П'ята авеню може похвалитися й іншими пам'ятками та визначними місцями, які просто неможливо не відвідати під час візиту до Нью-Йорка. Наприклад, зверніть увагу на ці пам'ятки, що знаходяться прямо на 5-й авеню:

5-а Авеню Проживання

Жити в самому центрі подій у місці, яке знає весь світ. Якщо це ваша ідея проживання, то П'яту авеню можна порекомендувати лише в тому випадку, якщо ви готові погодитися на вищі ціни в готелях, починаючи від 586 євро за ніч.

Серед найкращих готелів на П'ятій авеню - Andaz 5th Avenue **** прямо навпроти бібліотеки або стильний The Sherry Netherland ***** на розі з Центральним парком.

Транспорт на 5-й авеню

Хоча безпосередньо під П'ятою авеню немає лінії метро, в межах 5 хвилин ходьби вздовж усього проспекту є незліченна кількість станцій.

За квартал від неї, під 6-ю авеню, з півночі на південь проходять помаранчеві лінії метро B, D, F, M, що йдуть з півночі на південь.

І навпаки, із заходу на схід П'яту авеню перетинають жовті лінії N, R, Q, W; сині лінії E, M; фіолетова лінія 7 і сіра лінія L.

Кілька автобусних маршрутів також перетинають вулицю, але оскільки П'ята авеню є вулицею з одностороннім рухом, вони курсують лише в південному напрямку. У протилежному північному напрямку вони проходять через квартал по Медісон-авеню.

Щоб дізнатися більше про пересування Нью-Йорком, дивіться розділ Транспорт і метро.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".