Єдиний світовий торговий центр

Єдиний світовий торговий центр

One World Trade Center (скорочено One WTC, 1 WTC або 1 World Trade Center) - найвища будівля в Нью-Йор ку, побудована всього в декількох метрах від колишніх веж-близнюків, зруйнованих в результаті терористичної атаки 11 вересня. Як і вежі-близнюки, висота One WTC повністю домінує над горизонтом Манхеттена і стала новим символом Нью-Йорка.

10 найкращих готелів Нью-Йорка

Вежа побудована з урахуванням вимог безпеки і для того, щоб значно полегшити реагування сил безпеки у випадку надзвичайної ситуації. Вона стоїть на краю зони Ground Zero, на місці, де колись знаходився Всесвітній торговий центр.

Висота та визначні пам'ятки

Висота одного Всесвітнього торгового центру становить рівно 1 776 футів - цифра, яка відноситься до року проголошення незалежності Сполучених Штатів. У перерахунку на метричну систему, 1 ВТЦ має висоту 541,3 метра. Це робить хмарочос найвищою будівлею не тільки в США, але й у всій Західній півкулі, а також 7-ю найвищою будівлею у світі.

Хмарочос має загалом 104 поверхи, 94 з яких надземні і 5 підземних.

Щогла включена в загальну висоту, оскільки є фіксованою частиною конструкції будівлі. Найвищий поверх, що використовується, знаходиться на висоті 387 метрів, що можна порівняти з колишніми вежами-близнюками.

Загальна вага вежі оцінюється в 310 000 тонн, і з вартістю понад 4,2 мільярди вона стала найдорожчим хмарочосом у світі (майже в 3 рази дорожче, ніж Бурдж-Халіфа в Дубаї).

Вартість огляду та входу

Любителі краєвидів захочуть піднятися на 100-102 поверхи, де на висоті 382 метри над землею знаходиться One World Observatory- закритий оглядовий майданчик по всьому периметру будівлі, з якого відкривається 360-градусний вид на Нью-Йорк і його околиці.

Вартість квитків наступна:

  • Стандартний (тільки оглядовий майданчик) - 47,91 доларів США з урахуванням податку
  • Комбінований (прискорений + аудіогід) - 64,24 доларів США з податком
  • Все включено (плюс ваучер на 15 доларів США, який можна витратити в сувенірній крамниці або кафе, і гнучкий час прибуття) - 69,68 доларів США з податками.

Діти та пенсіонери мають дешевші квитки. І навпаки, ціни можуть бути вищими під час заходу сонця.

Оглядовий майданчик відкритий лише щодня з 10 ранку до 8 вечора.

Офіційний сайт: oneworldobservatory.com

Ви також можете обрати квиток за 85 доларів, який включає в себе відвідування Музею терактів 11 вересня і Статуї Свободи. Однак, всупереч інформації про те, що ви заощадите до 17 доларів, насправді ви заощадите лише 3 долари.

Окрім краєвидів, ви можете насолодитися різноманітними інтерактивними атракціонами на поверхах обсерваторії OW або подивитися пряму трансляцію подій на вулиці далеко внизу на 14 екранах у локації Sky Portal.

Ви також можете скористатися перевагами кафе, бару та висококласного ресторану з одним з найкращих краєвидів у світі. Якщо ви плануєте відвідати цей ресторан, бронювання столика онлайн є абсолютно необхідним.

Ліфт SkyPod Elevator доставить вас на оглядовий майданчик за 47 секунд.

Чи вартий вид на 1WTC того?

Якщо ви шукаєте найвищі будівлі світу, з яких відкривається найдальший вид, то неодмінно відвідайте 1WTC. Звідси відкриваються найкращі краєвиди, особливо на гавань зі Статуєю Свободи, злиття Гудзону та Іст-Рівер і південний край Манхеттена. Логічним недоліком є те, що з OWTC ви не зможете побачити весь горизонт Манхеттена, оскільки ви стоїте на найвищій точці.

Якщо ви шукаєте оглядовий майданчик, який не дозволить вам пропустити найкрасивіші хмарочоси Манхеттена, ми однозначно рекомендуємо Top of the Rock на Рокфеллерівському центрі.

Архітектура та історія вежі

Після довгих суперечок щодо остаточного дизайну вежі та питань фінансування, будівництво One World Trade Center розпочалося в 2006 році і було урочисто відкрито 3 листопада 2014 року.

Головним архітектором став Девід Чайлдс, а Деніел Лібескінд вносив свій внесок у характер будівлі в перші роки, але зрештою був усунутий через нереалістичні ідеї.

Для того, щоб вежа мала рівномірну суцільноскляну оболонку по всій висоті, необхідно було вирішити проблему поривів вітру, що вимагало б значно менших вікон. Будівля має квадратний план, але вона повернута на 45° догори, приблизно на третину висоти, що стало дуже елегантним способом вирішення проблеми циркуляції повітря, а отже, і поривів вітру.

Цей поворот будівлі також може бути відсиланням до форми двох колишніх квадратних веж, які були об'єднані в одну.

Як дістатися до 1 WTC?

Один ВТЦ знаходиться в Нижньому Манхеттені, і до нього легко дістатися на метро, але ви також можете обійти визначні пам'ятки в цій частині міста пішки.

Однією з таких визначних пам'яток є найближча станція метро, з'єднана з торговим центром Westfield з дуже цікавим архітектурним входом. Цей вхід об'єднаний в один гігантський транспортний вузол WTC, який з'єднує ці станції метро:

  • WTC Cortlandt: червона лінія 1
  • Cortlandt St: жовті лінії R, W
  • Fulton St: червоні лінії 2, 3, зелені лінії 4, 5, сині лінії A, C, коричневі лінії J, Z
  • Всесвітній торговий центр: синя лінія E
  • Chambers St: сині лінії A, C
  • Park Place: червоні лінії 2, 3

Крім того, тут має кінцеву зупинку залізнична лінія PATH з Нью-Джерсі.

Що подивитися в околицях

Відкрийте для себе всі місця, які варто побачити в %місце%.

Ця стаття може містити партнерські посилання, від яких наша редакція може отримувати комісійні, якщо ви натиснете на посилання. Дивіться нашу сторінку " Рекламна політика ".